Українців попередили про шахрайську схему з QR-кодами: як уберегтися.


Україна виявила нову шахрайську схему, пов'язану з підміною QR-кодів. Про це заявив Олександр Ульяненков, начальник відділу протидії онлайн-шахрайствам Департаменту кіберполіції Національної поліції України, під час інтерв'ю на "Суспільному". Шахраї використовують посилання, що підроблені, для отримання банківських даних користувачів, що може призвести до фінансових втрат. Уляненков закликав бути обережними при скануванні QR-кодів та уважно перевіряти посилання перед введенням даних.
Зловмисники підмінюють QR-коди на офіційних інформаційних табличках або розміщують їх громадських місцях. Люди, скануючи такі коди, потрапляють на підроблені сайти, що схожі на реальні онлайн-сервіси. За допомогою цих сайтів зловмисники отримують доступ до банківських даних та крадуть гроші. Це найчастіше стається під час паркування, оплати громадського транспорту, входу на заходи або благодійні внески.
Українців попереджають, що розрізнити підроблений QR-код від оригінального дуже складно, тому важливо завжди перевіряти адресу сайту перед введенням конфіденційних даних. Для запобігання шахрайству слід дотримуватися кількох правил, зокрема перевіряти наклейку перед скануванням і використовувати функцію попереднього перегляду посилання. Також слід переконатися, що сайт має захищене з'єднання ( Відсилаючи особисті дані, треба бути певним в автентичності сайту. Якщо виявлено підозрілий QR-код, треба повідомити адміністрацію закладу, службу підтримки або правоохоронні органи. Для онлайн-платежів рекомендується використовувати віртуальні або тимчасові картки, щоб уникнути значних фінансових втрат у випадку витоку даних.
Якщо ви стали жертвою шахрайства, треба негайно звернутися до банку для блокування картки і подати заяву в кіберполіцію. Раніше повідомлялося про крадіжку особистих даних користувачів.
Читайте також
- США вводять нові обмеження на експорт чипів ШІ Nvidia до Китаю
- На АЗС України впали продажі палива: яка ситуація в регіонах
- Гідрометцентр відповів, чи можливі морози у травні: чи варто панікувати українцям
- Штрафи до 25500 гривень та нові правила: що загрожує українцям за ігнорування ВЛК
- Силова мобілізація та бусифікація: юрист пояснила, коли ТЦК порушують права українців
- Шахраї виманюють дані учасників НМТ: як не потрапити у пастку