Україна перейде на номінальну напругу 230/400 вольт.


З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти європейські стандарти якості електроживлення, зокрема – перехід на номінальну напругу 230/400 Вольт.
За інформацією Національної комісії регулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП), з 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти європейські стандарти якості електроживлення. Одним з ключових нововведень буде встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги - від 207 до 253 Вольт, що становитиме відхилення від номінального значення 230 Вольт на +-10%. Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання.
У НКРЕКП пояснили, що стабільна напруга допоможе уникнути пошкодження побутової техніки, яка є чутливою до коливань. Крім того, це дозволить пристроям працювати енергоефективно і знизить необхідність у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори.
Відповідно до наказу Національного органу стандартизації ДП "УкрНДНЦ" від 23 травня 2024 року №179, Україна прийняла нову редакцію національного стандарту, який гармонізований з європейськими вимогами. Цей стандарт набере чинності з 1 березня 2025 року.
15 квітня НКРЕКП прийняла постанову "Про затвердження змін до Кодексу систем розподілу", яка уточнює положення щодо впровадження нових значень рівнів напруги.
Увага продовжується конфлікт з Росією, яка продовжує порушувати енергетичне перемир'я. За останню добу було зафіксовано три порушення. За словами представника, в Миколаївській області пошкоджений трансформатор, також пошкоджено трансформатор в околицях Херсона і лінія електропередач ще в одній області. За час конфлікту Росія порушила енергетичне перемир'я понад 30 разів, про що інформують столиці держав-партнерів і штаб-квартири міжнародних організацій.
Аналіз:
З початком дії європейських стандартів якості електроживлення в Україні з 1 липня 2025 року, очікується поліпшення ситуації з якістю електропостачання. Встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги зменшить ризики пошкодження побутової техніки і сприятиме підвищенню енергоефективності. Цей крок також зменшить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори. Однак, триваючий конфлікт з Росією продовжує створювати проблеми в сфері енергетики, зокрема, порушення енергетичного перемир'я. Необхідно продовжувати вживати заходи для забезпечення безпеки електропостачання та попередження подібних порушень.
Читайте також
- Google здивував святковою анімацією до Великодня 2025
- "Спалює" рої дронів: в Україні може з'явитися британська мікрохвильова зброя
- Ключі не потрібні: з'явився перший дверний замок, що «читає» вени господаря
- Російські хакери намагались зламати дипломатів ЄС за допомогою фейкової дегустації вин
- «Зоопарк рішень». Відомий аеророзвідник оцінив ситуацію з виробництвом дронів в Україні
- Південна Корея взялась посилено інвестувати у виробництво чіпів, аби завадити Трампу