У Польщі виявили порушення стосовно допомоги для України.


Аудитори Верховної палати контролю в Польщі виявили порушення в Урядовому агентстві стратегічних резервів на суму понад 70 мільйонів злотих. Ці порушення стосувалися недобросовісного витрачання коштів на закупівлю продовольчих пайків для України та допомогу людям, постраждалим від війни.
За словами представника Верховної палати контролю Рафала Островського, Урядове агентство стратегічних резервів замовляло товари від неспеціалізованих компаній, а контрагентів вказували керівники цих компаній.
"Наприклад, фірма, що виготовляє засоби для прибирання, постачала продовольчі пайки як допомогу Україні. Агентство, що займається організацією подій, поставляло військову екіпіровку, таку як намети, ножі, окуляри і маскувальні сітки для війська в Україні. Крім того, угоди на великі суми також підписували з компаніями, які керівники вказували усно або на самоклеючих жовтих блокнотах"
Контролери помітили, що при укладанні договорів з контрагентами не дотримувалися антикорупційних процедур, і деякі договори підписані, незважаючи на негативні рекомендації Центрального антикорупційного бюро.
Верховна палата контролю проводила перевірку процедур у Урядовому агентстві стратегічних резервів протягом півроку. Свідчення у цій справі надали колишній прем'єр-міністр Матеуш Моравецький та один з найбільших бенефіціарів замовлень від Урядового агентства стратегічних резервів, бізнесмен Павел Ш., якого звинуватили у скоєнні злочинів.
Контролери планують подати повідомлення про порушення у прокуратуру та Центральне антикорупційне бюро.
Аналіз
Аудитори Верховної палати контролю виявили серйозні порушення в Урядовому агентстві стратегічних резервів Польщі. За результатами аудиту було виявлено недобросовісне витрачання понад 70 мільйонів злотих коштів. Установа замовляла товари від неспеціалізованих компаній і контрагентів вказували їхні керівники. Було виявлено, що деякі компанії, які спеціалізуються на виробництві засобів для прибирання, поставляли продовольчі пайки як допомогу Україні, а агентство, що займається організацією подій, поставляло військову екіпіровку. Велика кількість угод були підписані без антикорупційних процедур та незважаючи на негативні рекомендації Центрального антикорупційного бюро. Контролери планують звернутися у прокуратуру та Центральне антикорупційне бюро щодо цих порушень.
Читайте також
- АЗС знизили ціни на бензин, дизель та автогаз: скільки заплатять водії за паливо
- ЮНЕСКО розширює участь у міжнародних зусиллях з відновлення України
- Україна та США підписали меморандум щодо угоди про рідкоземи
- Україна та США підписали Меморандум щодо угоди про мінерали: що він передбачає
- Мінфін успішно провів другий в історії аукціон з обміну ОВДП
- Сибіга та Єрмак розкрили позицію України щодо перемир'я на переговорах у Парижі