Продаж частки будинку — що потрібно знати українцям.


Українські закони дозволяють продаж частини будинку, якщо вона була набута через спадщину, дарування, купівлю або поділ спільного майна. Проте це не означає, що цей процес буде легким. Все залежить від форми власності та співпраці між співвласниками.
Є два види спільної власності в Україні: спільна часткова власність, коли кожен володіє чітко визначеною часткою, і спільна сумісна власність, коли частки не виділені. У першому випадку продаж простіший, а в другому потрібно буде вирішити питання частки через суд.
Редакція Новини.LIVE розповідає, як правильно продати частину будинку, які труднощі можуть виникнути та як їх подолати, щоб угода була законною та вигідною.
Як працює переважне право співвласників
Перед продажем власник повинен повідомити інших співвласників про намір продати частку з зазначенням вартості. Інші мають місяць на вирішення своєї участі у покупці. Якщо ніхто не хоче купувати, усі повинні підписати відмову від придбання.
У випадках, коли інші співвласники не відповідають, можна спробувати офіційно повідомити їх через лист. Якщо протягом місяця немає відповіді, можна розпочинати процедуру продажу, але є ризик судового оскарження.
Як уникнути судових суперечок при продажу
Зручніше узгоджувати всі дії з іншими співвласниками перед продажем частини будинку. У разі важкостей з контактами можна звернутися до адвоката для допомоги. Також важливо мати необхідні документи та провести оцінку частки.
При використанні методу дарування є обмеження, такі як сплата податків та необхідність оцінки ринкової вартості. Єдиним вигідним випадком є дарування на користь родичів або довірених осіб.
Що радять експерти з нерухомості
Рієлтори рекомендують діяти офіційно, навіть якщо мова йде про родичів або знайомих. Офіційне листування може уникнути багатьох спорів у майбутньому.
"Якщо хоча б один співвласник не отримав надлежне повідомлення, будь-яка угода може бути визнана недійсною", — підкреслює експертка Олена Гвоздєва.
Пояснення щодо продажу частини будинку в Україні викликало значний інтерес серед громадян. Законодавство передбачає можливість продажу частини будинку, проте в процесі важливо враховувати форму власності та співпрацю між співвласниками, а також дотримуватися правил щодо повідомлень та узгоджень з іншими власниками для уникнення судових суперечок. Рекомендація експертів полягає у своєчасному та офіційному вирішенні всіх питань з продажу частини будинку для уникнення неприємностей у майбутньому.Читайте також
- Черешня, помідори й кавуни — скільки за них платять одесити
- Культурний код грошей — як минуле впливає на фінанси
- Паркомісця в Києві — як змінилися ціни та чого чекати
- Масове скорочення у Новій пошті 2025 — що ШІ змінює на ринку
- Шансів нуль — які долари та євро конфіскують одразу в обмінниках
- Нова мінімалка в Україні — якою буде сума та що зміниться