Європейський газовий ринок демонструє відновлення після періоду спаду.

Європейський газовий ринок відновлюється
Європейський газовий ринок відновлюється

Ціни на газ в Європі зросли через покращення перспектив

Європейські ціни на природний газ почали підвищуватися через поліпшення перспектив попиту на енергоносії та активності алгоритмічних фондів перед голосуванням за більш гнучкі правила зберігання палива.

Ф'ючерси еталонного індексу зросли до 2,6% у четвер, нівелювавши попередні втрати. Хоча недавня волатильність відображала занепокоєння щодо поточної торговельної війни та її впливу на попит на енергоносії, ознаки прогресу в досягненні деяких торговельних угод зменшують занепокоєння.

Трейдери також уважно стежать за голосуванням Європейського Союзу щодо правил накопичення палива з метою зниження цільового запасу газу в сховищах до 1 листопада до 83%.

Європейські газові ринки відчувають наслідки холодної зими, коли запаси газу значно зменшились, і це призвело до спекуляцій щодо можливості їх вчасного поповнення до наступного опалювального сезону. Однак глобальний баланс постачання палива залишається крихким, і завдання поповнити сховища буде непростим.

Напрями розвитку вуглеводневого ринку в Європі

Європейський Союз має плани поступової відмови від російської енергії до 2027 року, що призвело до зростання цін раніше. Регіону доведеться продовжувати розширювати інші джерела постачання, щоб компенсувати втрати від відсутності постачань з Росії.

Одним з можливих варіантів стають більші закупівлі американського скрапленого природного газу, що обговорюється у рамках торгових переговорів. Очікується, що президент США Дональд Трамп укладе торговельну угоду з Великобританією на прес-конференції.

Конкуренція з іншими покупцями газу та спеки в Азії ризикують підвищити ціни, але імпорт скрапленого природного газу до північно-західної Європи сповільнився порівняно з першим тижнем квітня.

Голландські ф'ючерси на газ підвищилися на 1,6% до 35,08 євро за мегават-годину.

Аналіз:

Дана новина розкриває складну проблематику енергетичного ринку в Європі та його залежність від зовнішніх постачань палива. Зростання цін на газ та пошук альтернативних джерел енергії свідчать про необхідність диверсифікації і незалежності від окремих постачальників. Важливою є роль торговельних угод та співпраці між країнами з метою забезпечення стабільності на ринку та підтримки енергетичної безпеки.


Читайте також

Реклама