Довоєнні умови торгівлі з ЄС більше не працюють - міністр.


Україна не повернеться до довоєнних умов торгівлі з ЄС
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль заявив, що немає планів повертатися до довоєнних умов торгівлі з Європейським союзом. Проте, сторони прагнуть знайти компроміс, який задовольнить інтереси українських та європейських фермерів.
Під час зустрічі з єврокомісаром з питань сільського господарства Крістофом Хансеном, Віталій Коваль домовився про обговорення реальної динаміки торгівлі та вирішення ключових проблем, що стосуються українського аграрного сектору.
"Раніше ми більше бачили емоції зі сторони Євросоюзу і ці емоції підігрівали деякі засоби масової інформації. Зустріч була дуже конструктивною і базувалася саме на обговореннях. Найважливіше, що слід зрозуміти - позитивний проміжний результат такої першої делегації полягає в тому, що точно не буде повернення до умов торгівлі, що були до війни", - зазначив Коваль.
Міністр наголосив на важливості забезпечення стабільності в сільських територіях України та надання українським фермерам можливості експортувати свою продукцію на європейський ринок, який є преміальним.
"Також варто зазначити, що 52% всієї агропродукції, яку ми експортуємо з України, направляється на ринки Європи", - додав Віталій Коваль.
Україна не планує повертатися до довоєнних умов торгівлі з ЄС і шукає компромісу для вирішення питань аграрного сектору. Зустріч міністра Віталія Коваля з єврокомісаром Крістофом Хансеном виявилася конструктивною і допомогла обговорити проблемні питання. Для України важливо забезпечити стабільність сільських територій та надати українським фермерам доступ до європейського ринку, який є преміальним для їхньої продукції. Зазначається, що більш як половина українського агропродукту експортується в Європу.
Читайте також
- Grain from Ukraine: до країн Африки та Близького Сходу відправлено понад 280 тисяч тонн агропродукції
- Україна втратила п'яту частину сільгоспземель через війну
- Україна та Італія підписали програму підтримки агропродовольчої галузі