Державна підтримка для звільнених з полону: відпустка, компенсації та юридична допомога.


На днях відбувся один з наймасштабніших обмінів полоненими між Україною та Росією у форматі «1000 на 1000». Протягом 23-25 травня 2025 року додому повернулися 1000 українців, серед яких були військовослужбовці та цивільні особи, незаконно утримувані в окупованих територіях або в Росії.
«Главком» з посиланням на АрміяInform розповідає про державну підтримку для звільнених з полону.
Уряд України надає звільненим з російського полону комплексну підтримку, включаючи оплачувану відпустку, виплати та правову допомогу. Відомо, що звільнені військовослужбовці можуть звільнитися зі служби, і отримати одноразову допомогу при звільненні.
Додаткова відпустка
Звільнені з полону військовослужбовці мають право на 90 днів відпустки без втрати грошового забезпечення, якщо вирішать повернутися до військової служби.
Фінансова підтримка та правова допомога для звільнених з полону
Звільненим з полону гарантується одноразова грошова допомога в розмірі 100 тисяч гривень, а також щорічна компенсація за кожен рік, проведений у полоні. Для отримання цих виплат необхідно офіційно підтвердити факт перебування в полоні.
Як отримати ці виплати?
Один із ключових документів - довідка про перебування в полоні, яку можна отримати в Національному інформаційному бюро. Для цього потрібно надіслати запит на електронну адресу: [email protected].
Юридична підтримка
Звільнені з полону громадяни мають право на безоплатну правову допомогу як первинного, так і вторинного рівнів, в залежності від статусу, підтвердженого спеціальною комісією.
Обмін полоненими викликав різноманітні реакції серед учасників процесу, включаючи військовослужбовців та представників силових структур. Важливою є підтримка та допомога для звільнених осіб для їх подальшої адаптації та відновлення у мирному житті.
Читайте також
- Аліменти для батьків — коли діти повинні давати гроші
- Фіндопомога до 17,5 тис. грн — хто отримає виплати у липні
- Гроші для людей з інвалідністю — кому гарантують 800 тис. грн
- Право на спадщину — що буде, якщо не прийняти майно
- Сумісна власність — коли нерухомість перестає бути спільною
- Скільки будинків може оформити одна людина — що каже закон