Bloomberg: Британія та Франція готують план гарантій безпеки для України на розгляд Трампу.


Британія та Франція планують представити план створення гарантійних сил в Україні
Уряди Великобританії та Франції готують детальний план щодо створення гарантійних сил в Україні після закінчення конфлікту. Головна мета цих сил - переконати президента США Дональда Трампа надати Україні безпекові гарантії.
За інформацією з джерела Bloomberg, військові керівники планують закінчити розробку плану впродовж двох тижнів. Цей план визначатиме, як європейська коаліція буде забезпечувати безпеку українського повітряного простору, узбережжя та кордонів, а також допомагатиме відновленню українських збройних сил.
Міністри оборони Великобританії Джон Хілл і Франції Себастьян Лекорну заявили, що цей план покажуть Трампу, щоб показати йому серйозність інтенцій європейських країн. Організатори сподіваються, що це переконає США надати підтримку у формі повітряних сил, прикордонного спостереження та розвідки.
Вже 30 країн долучилися до коаліції, що включає не тільки європейські держави, а й Канаду, Австралію, Японію та Нову Зеландію. Усі учасники повинні надати детальну інформацію щодо свого внеску до кінця наступного тижня. 15 країн уже запропонували військові ресурси, включаючи літаки, військово-морські судна та інше обладнання.
"Щоб США дійсно взяли участь у цьому, вони мають бачити, що ми робимо багато", - заявила міністр оборони Литви Довіле Сакалієне. - "Одна з найважливіших ролей для США - моніторинг припинення вогню".
Наразі Трамп ще не вирішив, чи надавати безпекові гарантії Україні. Міністр оборони США Піт Хегсет підтвердив, що позиція адміністрації Трампа не змінилася, хоча деякі посадовці вказують, що США демонструють жорсткий підхід до Росії через відсутність прогресу у мирному урегулюванні конфлікту.
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур підкреслив необхідність негайного збільшення військової допомоги Україні та розробки плану гарантійних сил. За його словами, Росія прагне досягти деяких угод зі США до 9 травня - річниці перемоги над нацистською Німеччиною.
За словами Хілла, вже 200 військових планувальників працюють над детальним планом гарантійних сил. Країни-учасниці все ще обговорюють конкретні деталі та структуру місії, а Туреччина розглядає можливість участі в морському компоненті плану.
Читайте також
- У НБУ оцінили вплив тарифної війни на економіку України
- Російський ракетний удар по Харкову: понад 100 постраждалих, Зеленський закликав надати Patriot
- Демобілізація в Україні: коли з фронту почнуть виводити військових, які воюють з 2022 року
- СБУ попередила про російські провокації на Великдень: рекомендації
- Військова підготовка для студентів: хто обов'язково пройде навчання з вересня
- США обговорювали з Європою заморожування війни в Україні: Bloomberg про ключові умови